Tandemcentrum.cz

Základní parašutistický výcvik

Základní para výcvik je začátkem cesty k samostatnému seskoku padákem a později parašutistické licenci A. Jak základní kurz probíhá, jaké jsou jeho podmínky, kolik stojí a kde ho můžete absolvovat?


Základní parašutistický výcvik

Samostatný seskok padákem, krátce po výskoku z letadla

Zájemcům o absolvování tohoto kurzu se doporučuje, aby za sebou již měli nejméně jeden seskok v tandemu. Není to ale nutnou podmínkou pro nástup do základního kurz seskoku padákem. Součástí základního výcviku je v první řadě nezbytná teorie, a to v rozsahu přibližně 10 hodin. Pak vás čeká přezkoušení a nutná instruktáž k tomu, co bude následovat, tedy k samotnému seskoku.

Skáče se obvykle z nižších výšek, tj. 1 200 m až 1 500 m. Padák se vám při seskoku otevře automaticky díky tomu, že je před výskokem připojen k letadlu. Výskokem pak dochází k uvolnění pojistky a otevření padáku. Celý výcvik trvá obvykle 2 až 4 dny.

Na základní parašutistický kurz navazuje pokročilý, který opravňuje účastníky k provozování sportovního parašutismu v kategorii A. O pokročilém parašutistickém výcviku


Zdravotní stav a parašutistický výcvik

Před vstupem do výcviku už v tomto případě potřebujete potvrzení od lékaře. Ten musí být držitelem oprávnění pro provádění zdravotních prohlídek parašutistů vydávaným Úřadem pro civilní letectví - seznam lékařů naleznete na www.caa.cz. Za prohlídku zaplatíte cca 300 Kč.


Kolik základní parašutistický výcvik stojí?

Cena základního parašutistického výcviku pro samostatný seskok padákem začíná na ceně okolo 3 500 Kč a končí na 6 000 Kč.


Kde můžete výcvik absolvovat?

Pokud máte zájem výcvik absolvovat, doporučujeme oslovit okolní letiště v místě bydliště a zjistit zda ho nabízí. Další variantou je výcvik zakoupit u zážitkových agentur, které dnes již nabízí slušný výběr letišť a platnost poukazu minimálně 12 měsíců. Výhodou je také to, že můžete poukaz vyměnit za jiný zážitek, pokud si para výcvik rozmyslíte. Kde zážitkové agentury základní parašutistický výcvik zprostředkovávájí?

© 2022 Tandemcentrum.cz - Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Kontakt | Mapa webu