Tandemcentrum.cz

Kurz volného pádu AFF

Kurz volného pádu AFF je rychlou a poměrně levnou cestou k samostatnému seskoku padákem. Jak kurz AFF probíhá, jaké jsou podmínky, kolik stojí a kde ho můžete absolvovat?


Kurz volného pádu AFF

Samostatný seskok padákem díky kurzu volného pádu AFF

Povinně v rámci tohoto kurzu musíte zvládnout nejméně 8 skoků volným pádem z výšky 4 km a zároveň jeden tandemový seskok. U 3 seskoků budou asistovat instruktoři, a to přímo ve vzduchu. Jejich přítomnost má za cíl korigovat případné chyby. Při dalších 4 seskocích může být přítomný už pouze jeden instruktor. Poslední skok absolvujete sami. Jde o rychlou cestu, jak se propracovat k licenci A. Celý výcvik se striktně řídí podle platných parašutistických předpisů. Levnější a rychlejší cestou k samostatnému seskoku je zrychlený kurz volného pádu IAFF.


Zdravotní aspekty a kurz volného pádu AFF

Lékařská prohlídka je rovněž pro absolvování zapotřebí. Vybraný lékař musí být držitelem oprávnění od Úřadu pro civilní letectví - seznam všech lékařů s uvedeným oprávněním naleznete na www.caa.cz.


Kolik kurzy volného pádu AFF stojí?

Zájemce o kurz volného pádu musí počítat s tím, že kurz je finančně náročnější. Cena kurzu se pohybuje v částce od 30 000 do 40 000 Kč.


Kde můžete výcvik absolvovat?

Pokud byste měli zájem kurz volného pádu absolvovat, doporučujeme oslovit letiště ve vašem okolí a zjistit zda ho nabízí. Doporučit také můžeme výcvik zakoupit u zážitkových agentur, které nabízí slušný výběr letišť a kurzů s platností poukazu minimálně 12 měsíců. Výhodou určitě je to, že můžete případně poukaz vyměnit za něco jiného, pokud si para výcvik rozmyslíte. Kde zážitkové agentury kurz volného pádu zprostředkovávájí?

© 2022 Kryoterapie.cz - Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Kontakt | Mapa webu