Tandemcentrum.cz

Pokročilý parašutistický výcvik

Pokročilý parašutistický výcvik je cestou samostatnému seskoku padákem a parašutistické licenci A. Jak tento kurz probíhá, jaké jsou podmínky, kolik stojí a kde ho můžete absolvovat?


Pokročilý parašutistický výcvik

Samostatný seskok padákem, krátce po výskoku z letadla

Obsahem tohoto pokročilého výcviku je celkem 35 seskoků z letadla, které jsou realizovány z různých výšek. Postupuje se od základů ke komplikovanějším úlohám. Součástí je též i výuka základní akrobacie. Těšit se můžete na různé otočky, salta, padání pozadu,... ale také třeba na výcvik nouzového opuštění letadla či balení padáku. Celý výcvik se striktně řídí podle platných parašutistických předpisů.

Absolvování kurzu opravňuje účastníky k provozování sportovního parašutismu v kategorii A. Teprve tento kurz uchazeče kvalifikuje k tomu, aby mohl skákat padákem sám. Můžete tak tímto výcvikem navázat na základní výcvik.


Zdravotní stav a para výcvik

Lékařská prohlídka je rovněž pro absolvování jako u všech skoků padákem kromě tandemového, zapotřebí. Lékař musí být držitelem oprávnění od Úřadu pro civilní letectví - seznam lékařů naleznete na www.caa.cz. Počítejte s cenou od 300 do 500 Kč.


Výcvik AFF a IAFF

Samostatný seskok padákem díky kurzu volného pádu IAFF

Alternativou pokročilého para výcviku je kurz volného pádu AFF a zrychlený kurz volného pádu IAFF. Prvně zmiňovaný výcvik tvoří teoretická příprava a 8 seskoků po jejichž absolvování účastník získá licenci AFF. Na základě které může skákat samostatně za dohledu intruktora. Po 25 absolvovaných skocích padákem lze zažádat o parašutistickou licenci A.

Zrychlený výcvik IAFF pak tvoří teoretická příprava a jeden seskok padákem. Obvykle slouží jako zkratka k samostatnému seskoku od tandemového seskoku padákem. Po jehož absolvování lze pokračovat kurzem AFF vedoucím k získáni parašutistické licence.


Kde můžete výcvik absolvovat?

Pokud máte zájem některý z uvedených výcviků absolvovat, doporučujeme oslovit nejprve okolní letiště a zjistit zda Vámi vybraný výcvik ho nabízí. Popřípadě lze výcvik zakoupit u zážitkových agentur, které nabízí poměrně slušný výběr letišť a platnost poukazu minimálně 12 měsíců. Velkou výhodou je, že můžete zakoupený poukaz vyměnit za jiný zážitek, pokud si parašutistický výcvik rozmyslíte. Kde zážitkové agentury parašutistické výcviky zprostředkovávájí?

© 2022 Tandemcentrum.cz - Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Kontakt | Mapa webu